ترکیه

کرایه ی ماشین در ترکیه

  • پرهام مصدق زاده
  • 1399/05/30

تاکسی های اینترنتی در ترکیه :

بی تاکسی Bi Taksi

 یکی از خدمات تاکسی اینترنتی که در کل ترکیه شناخته شده است

بی تاکسی   BiTaksi نام دارد که در شهرهای مختلف ترکیه همچون آنکارا و استانبول فعالیت می کند. این اپلیکیشن یه راحتی قابل استفاده است و با نصب کردن آن بر روی گوشی هوشمند خود در هر لحظه و مکانی که باشید می توانید درخواست تاکسی کرده و خود را به مقصد برسانید.

ITaksi - آی تاکسی

یکی از قوی ترین رقبای بی تاکسی در ترکیه  ITaksi است اما از این نظر که آی تاکسی در تمامی استان های ترکیه فعال نیست نمی تواند گستردگی بی تاکسی را از آن بگیرد. آی تاکسی تمرکز خود را بر جلب توریست ها در شهرهای توریستی گذاشته است و قیمت تاکسی های آی تاکسی ارزان تر است.

i taxi

گت ترنسفر - Get Transfer

یکی از هیجان انگیزترین و جذاب ترین اپلیکیشن های تاکسی رانی در ترکیه Get Transfer است. Get Transfer یک تاکسی اینترنتی بین المللی است که امکاناتی باور نکردنی از جمله تاکسی هوایی برای اولین بار در جهان را ارائه می کند.

get

اوبر Uber

یکی از معروف ترین تاکسی های اینترنتی شرکت اوبر Uber است که نزدیک به ٩سال است از زمان فعالیتش می گذرد. اوبر از آمریکا به ترکیه وارد شده است و اخیرا به دلیل تخلفات بسیار مجوز فعالیت اوبر در ترکیه باطل شده است.

uber

اجاره ی خودرو در ترکیه

خوشبختانه امکان اجاره ی روزانه و ماهیانه ی خودروی سواری در ترکیه به راحتی فراهم است. سایت های آنلاین بسیاری از خدمات را ارائه می کنند. حتی خودتان هم می توانید به صورت حضوری به دفاتر موجود در سطح شهر رفت و نسبت به کرایه ی خودرو مورد نظر اقدام کنید.

مدارک لازم جهت کرایه ماشین به شرح زیر است :

پاسپورت بین المللی شخص متقاضی(و یا ترجمه گواهی نامه بصورت رسمی که به تایید کنسولگری ایران رسیده باشد.)

کردیت کارت با حداقل ٢٠٠٠لیر (بعضی از دفاتر بجای کردیت کارت، پول نقد هم قبول می‌کنند.)

اصل و کپی پاسپورت (اگر از دفاتر شرکت های موجود در فرودگاه ها یه دنبال کرایه خودرو هستید از ورود شما به ترکیه نباید بیشتر از ٣روز گذشته باشد.)

فراموش نکنید که قبل از تحویل ماشین بخش های آسیب دیده بر روی بدنه ی ماشین را کنترل و فیلم برداری کنید و در قرارداد، تمامی موارد توسط مسئول مربوطه ذکر و امضا شده باشد.

هزینه های کرایه ی خودرو بسته به مدل و تعداد روزها متغیر است.

europcar

سایت های خوبی که می توانید با اطمینان ماشین کرایه کنید به شرح زیر است :

www.avis.com

www.turkeycar.com

www.rentalcars.com

www.cizgiretacar.com

www.hertz.com.tr

www.garenta.com

www.europcar.com

www.zeplincar.comدیدگاه ها

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما چیست؟