ترکیه

چطور از فرودگاه جدید استانبول به مرکز شهر برویم ؟

  • پرهام مصدق زاده
  • 1399/05/30

مرحله نهایی انتقال پروازهای بین المللی استانبول از فرودگاه آتاتورک به فرودگاه جدید استانبول از (١٧فروردین ۶آوریل) آغاز شد.

از آنجا که استانبول یکی از مقاصد محبوب گردشگران ایرانی است بنابراین آشنایی با راه های دسترسی به مرکز شهر ترکیه از طریق فرودگاه جدید یکی از نیازهای این مسافران به شمار می رود. یه همین منظور شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در اطلاعیه مهمی درباره ی مسافران این شرکت هواپیمایی که قصد سفر به استانبول را دارند اعلام کرد که مسافران با توجه به غیر عملیاتی شدن فرودگاه آتاتورک از تاریخ ١۶فروردین ٩٨ و انتقال تمامی پروازها به فرودگاه جدید استانبول از تاریخ ١٧فروردین ٩٨ و با توجه به مسافت طولانی فرودگاه جدید استانبول، چهار ساعت پیش از زمان پرواز در کانتر این ایرلاین حضور یابند.

فرودگاه جدید استانبول نزدیک به بخش اروپایی استانبول و نزدیک دریای سیاه در فاصله ی ۴٠کیلومتری از میدان تقسیم و ۴۵کیلومتری از سلطان احمد است.

اگر با تورهای مسافرتی که خدمات حمل و نقل فرودگاهی عرضه می کنند به استانبول سفر نمی کنید، حتما لیر ترکیه( TL)تهیه کنید چون هیچ یک از گزینه های حمل و نقل از فرودگاه، ارزهای خارجی قبول نمی کنند.

نکته ی دیگر اینکه تا حد امکان سعی کنید اسکناس های ١٠،٢٠و۵٠لیر همراه داشته باشید.

به محض ورود به فرودگاه (استانبول کارت) تهیه کنید، زیرا به شما اجازه می دهد تا حد قابل قبولی در هزینه های حمل و نقل درون شهری صرفه جویی کنید.

آدرس دقیق هتل و شماره تلفن آن را همراه داشته باشید زیرا استانبول شهر بزرگی با تعداد غیر قابل شمارشی هتل کوچک و بزرگ است که حتی زبده ترین راننده ها هم ممکن است از وجود آنها بی اطلاع باشند.

ist3

تاکسی

بسیاری از مسافران تاکسی را برای انتقال از فرودگاه جدید استانبول به مرکز شهر ترجیح می‌دهند اما با توجه به مسافت طولانی فرودگاه جدید استانبول به میدان تقسیم باید هزینه ی بالای این وسیله ی نقلیه را هم در نظر گرفت. به طوری که تعرفه ی رسیدن از فرودگاه به میدان تقسیم حداقل ١١٠ لیر و به سلطان احمد دست کم ١٢۵لیر است. البته این تعرفه ثابت نیست و می تواند بر اساس مدت زمان ماندن در ترافیک و مسیری که راننده انتخاب می‌کند تغییر کند.

شاتل فرودگاهی

شاتل فرودگاهی Havaist دارای پنج خط اتوبوس بین فرودگاه جدید استانبول و پنج نقطه ی مهم این شهر است. هزینه ی استفاده از این شاتل فرودگاهی برای رسیدن به میدان تقسیم ١٨لیر است و خطی که به این میدان می رود (ای اس تی١٩: فرودگاه جدید استانبول _بشیکتاش _تقسیم) نام دارد.دیدگاه ها

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما چیست؟