آسیا

ویزای پاکستان

 • پرهام مصدق زاده
 • 1400/03/19

یکی دیگر از کشورهایی که قصد داریم ویزاهای مختلف آن‌را به شما معرفی کنیم، همسایه‌ی غربی کشورمان پاکستان است، کشوری که شاید نامش با ناآرامی و حملات تروریستی گره خورده باشد. اما با تمامی این اوصاف هنوز افراد بسیاری به دلایل مختلف متقاضی حضور در این کشور هستند، بنابراین ما نیز برآن شدیم برای آن دسته از افراد در این مقاله به این موضوع بپردازیم. شما نیز اگر به دنبال اطلاعاتی جهت دریافت ویزای پاکستان هستید با ما همراه باشید. 

مختصری در مورد کشور پاکستان 

کشور پاکستان که در زبان اردو به معنای سرزمین پاکی است و به طور کامل‌تر جمهوری پاکستان نامیده می‌شود، سی و سومین کشور پهناور جهان به شمار می‌رود. این کشور که در جنوب آسیا واقع شده است در شرق با هندوستان مرزهای مشترک دارد، همسایه‌ی غربی آن افغانستان است و ایران در جنوب غربی آن قرار دارد. شمال شرقی این کشور پهناور به چین می‌رسد و در جنوب با دریای عمان مرز آبی دارد. 

رئیس جمهور پاکستان عارف علوی و نخست وزیر آن عمران خان نام دارد. جمعیت این کشور پهناور 220 میلیون و 892 هزار و 340 نفر است. پایتخت آن اسلام آباد و واحد پول این کشور مسلمان روپیه پاکستان است. زبان‌های رسمی مردم پاکستان اردو و انگلیسی است اما به صورت غیررسمی زبان‌های دیگری نیز مانند پنجابی، پشتو و بلوچی استفاده می‌کنند. از بزرگ‌ترین شهرهای پاکستان می‌توان به کراچی، لاهور، فیصل‌آباد و راوپندی اشاره کرد. 

آب و هوا در پاکستان با توجه به منطقه متفاوت خواهد بود. شمال این کشور زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم دارد، جنوب آب و هوایی معتدل دارد و نواحی مرکزی نیز زمستان‌های بسیار سرد و تابستان‌های گرم دارد.

بررسی انواع ویزاهای پاکستان 

پاکستان

قبل از معرفی نمونه‌های مختلف ویزای پاکستان، نکته‌ی قابل ذکر این است که در حال حاضر سفارت پاکستان این امکان را فراهم کرده است که متقاضیان به صورت آنلاین نیز بتوانند برای دریافت ویزا اقدام کنند. ایرادی که این روش دارد این است که برای پرداخت هزینه‌های صدور ویزا حتما به یک کارت بانکی بین‌المللی نیاز خواهید داشت، که برخی از متقاضیان با سپردن این مسئله به موسسات معتبر دریافت ویزا، این مشکل را حل می‌کنند. اما در کل برای اطمینان از تغییر نکردن شرایط دریافت ویزا همیشه قبل از اقدام، آخرین قوانین و مقررات را بررسی کنید. در حال حاضر هزینه‌ی ویزای توریستی یکبار ورود پاکستان  حدودا 30 دلار است و ویزای کاری یکبار ورود 100 دلار است.

ویزای توریستی پاکستان 

یکی از ویزاهایی که توسط سفارت پاکستان صادر می‌شود، ویزای بازدید یا توریستی است که ایرانیان نیز برای ورود به این کشور به این ویزا نیاز خواهند داشت. این ویزا معمولا دارای سه ماه اعتبار است و دارنده‌ی آن اجازه‌ی 30 روز اقامت را خواهد داشت.

لاهور پاکستان

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی پاکستان:

 • پرکردن فرم درخواست ویزا 
 • دعوت نامه از پاکستان(در صدور ویزا موثر است)
 • برگه‌ی رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت
 • پرینت حساب بانکی
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی 
 • پاسپورت معتبر 
 • عکس 
 • کپی ویزاهای قبلی در صورت وجود 
 • املاک یا مستغلات در صورت وجود 

در حال حاضر بسیاری از متقاضیان دریافت ویزای توریستی پاکستان افرادی هستند که وقت سفارت آمریکا را در این کشور دارند که طبیعتا این اشخاص برای دریافت این ویزا باید مدراک دیگری نظیر مدارک تحصیلی، برگه‌ی تعیین وقت سفارت و فرم‌های مربوطه را نیز به همراه داشته باشید.

ویزای کاری پاکستان 

پاکستان

نمونه‌ی دیگری از ویزا که در این مقاله به معرفی آن می‌پردازیم ویزای کاری پاکستان است، که برای متقاضیان کاری صادر می‌شود که دارای یک دعوت‌نامه‌ی رسمی از کارفرمایان پاکستانی هستند. البته قابل ذکر است یافتن کار در پاکستان کارچندان ساده‌ای نیست، مگر اینکه شغل شخص در فهرست مشاغل مهم و ضروری این کشور باشد. 

مدارک معمول جهت اخذ ویزای کاری پاکستان به شرح زیر است:

پر کردن فرم درخواست ویزا  

عکس

تائیدیه رزرو هتل 

رزومه‌ی کامل متقاضی 

مشخصات کامل اسپانسر شخص 

مدارک مرتبط با فعالیت تجاری 

قرارداد کاری

کپی روزنامه رسمی و اساسنامه شرکت 

معرفی نامه از شرکت به زبان انگلیسی 

ویزای تحصیلی پاکستان 

پاکستان

یکی دیگر از ویزاهایی که سفارت پاکستان صادر می‌کند، ویزای تحصیلی است که مسلما متقاضیان دریافت آن باید دارای یک نامه‌ی پذیرش از دانشگاه‌های پاکستان باشند. از شهرهایی که شرایط بهتری برای تحصیل دارند یا به نوعی مهاجرپذیرتر هستند می‌توان به اسلام‌آباد، پیشاور و لاهور اشاره کرد. به طور حتم هر دانشگاهی شرایط خاص خود را دارد پس بهتر است پس از تعیین دانشگاه مورد نظرتان به دنبال تهیه مدارک مورد نیاز آن باشید. اما مدارک کلی برای دریافت ویزای تحصیلی پاکستان را در ادامه عنوان خواهیم کرد:

تکمیل فرم درخواست ویزا 

پاسپورت معتبر 

دو قطعه عکس 

نامه‌ی پذیرش 

اصل مدرک تحصیلی و ریزنمرات 

بیانیه بانکی برای حداقل 3 ماه اخیر 

تاییدیه سفارت 

نتیجه‌گیری 

شلید تصمیم‌گیری برای سفر به کشور زیبای پاکستان با شرایط کنونی کمی سخت باشد اما به هرحال هنوز هم اشخاصی وجود دارند که بنا به دلایل مهمی مانند وقت سفارت کشورهای دیگر یا تحصیل عزم سفر به همسایه‌ی غربی کشورمان را دارند. توصیه‌ی ما به این افراد و تمامی متقاضیان این است که قبل از اقدام همیشه شرایط جدید صدور ویزا را مطالعه کرده و از افراد موفق در این زمینه راهنمایی دریافت کنند تا سفری ایمن‌تر و موفق‌تر داشته باشند.دیدگاه ها

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما چیست؟